fokus1  fokus2

Ve středu ráno nás ve škole navštívila diplomovaná specialistka Tereza Stříbrská, case manažerka z občanského  sdružení pro péči o duševně nemocné Fokus Mladá Boleslav- Středisko Karlovy Vary.

Beseda byla velmi zajímavá, Tereza nás seznámila se službami, které organizace poskytuje. Představila nám Centrum sociální rehabilitace a jeho terénní tým, který pracuje v regionu Karlovy Vary. Popsala nám také činnost sociálně terapeutických dílen pro dlouhodobě duševně nemocné v Karlových Varech. Poutavé  vyprávění absolventky naší školy nám přineslo řadu praktických a užitečných informací.

Občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav je nestátní nezisková organizace poskytující sociální služby dlouhodobě vážně duševně nemocným v našem regionu. Poskytované služby tvoří celek, který bývá označován jako komplexní psychiatrická rehabilitace. Cílem těchto služeb je zvýšení kvality života klientů, zvýšení jejich nezávislosti a snížení potřeby psychiatrické hospitalizace. Veškeré služby jsou poskytovány na základě dobrovolného rozhodnutí klienta.

Fokus Mladá Boleslav je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb

Fokus je dobrovolným nepolitickým sdružením odborníků (psychiatrů, psychologů, sociálních pracovníků a dalších), uživatelů služeb (duševně nemocných) a jejich příbuzných a blízkých. Členem sdružení se může stát každý, komu není osud duševně nemocných lhostejný.

Sdružení vzniklo na začátku roku 1990 v Praze a záhy rozšířilo svou činnost do regionů Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem a Vysočina (Havlíčkův Brod a Pelhřimov), Turnov, Písek, Tábor , Opava a Karlovy Vary

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION