Partnerská smlouva Joker o.s a VOŠ Cheb 

Ve čtvrtek 14.10.2010 byla podepsána druhá z řady plánovaných smluv o partnerství a spolupráci mezi VOŠ Cheb a organizací poskytující sociální služby osobám se zdravotním postižením.

Naším druhým partnerem je občanské sdružení Joker.  Joker je organizace v Chebu a okolí již velmi dobře známá. Nedávno navíc získali ochrannou známku Práce postižených. Znamená to, že jejich výrobky nepochybně vyrobili zdravotně postižení občané. Zařadili se tak mezi pouhých pět organizací v České republice, které se touto značkou mohou pochlubit. Naše škola tedy považuje partnerství s touto organizací za velkou čest a zároveň závazek podílet se také na známce kvality a dobré pověsti Jokeru.

Naše vzájemná spolupráce se týká poskytování odborných praxí studentům VOŠ a zadávání témat absolventských prací. Na VOŠ v současnosti učí komunitní plánování a marketing a management neziskových organizací Petra Lhotáková (projektová manažerka Jokeru) a problematiku osob se zdravotním postižením a aktivizační metody a techniky Ivana Čamková (sociální pracovnice a speciální pedagožka Jokeru) - obě dámy jsou výborné profesionálky z praxe. Přesně takové odbornice naše škola potřebuje.

Abychom se v rámci spolupráce nevěnovali jen teorii a odbornému růstu, rozhodli jsme se přejít okamžitě od slov k činům a přiložit ruku k dílu. Se studenty jsme v květnu zajistili úspěšný prodej výrobků z Jokeru na dni pro město v Aši.

Nyní jsme právě uprostřed společné tvorby obrázkového kalendáře Jokeru pro rok 2011. Bude to super originální ručně vytvořený kousek, který bude vytištěn v limitovaném nákladu 500 kusů. Na jeho tvorbě se kresbami podílí klienti Jokeru v rámci výtvarných dílen a studenti naší VOŠ. Studenti se podílí nejen na grafické podobě kalendáře, ale všichni se přičíní zejména o jeho distribuci mezi veřejnost. Každý dostane za úkol prodat určitý počet kalendářů. Výtěžek z prodeje samozřejmě věnujeme Jokeru na pokrytí potřeb klientů, kteří využívají jeho služby. Díky odborným praxím, které již druhým rokem v Jokeru můžeme vykonávat se mnoho našich studentů s klienty Jokeru osobně zná. Zejména tyto dobré osobní vztahy a skvělá atmosféra, která v Jokeru vládne, jsou důvodem, proč se studenti pustili do společného díla s tak velkou vervou. Výsledek naší práce už teď vypadá velmi nadějně (naši práci můžete průběžně sledovat na FB nebo na webu školy).

Kalendář bude opravdu jedinečný a velmi zábavný (bude také vybarvovací, každý si ho tedy může dotvořit k obrazu svému). Velmi potěšující je i přístup naší první partnerské organizace Kotec o.s., který si objednal 50 kusů kalendáře jako dárek pro své zaměstnance.  Je skvělé, že jedna neziskovka podpoří druhou. Vybíráme si velmi solidní partnery.

 Kalendář budeme prodávat za 50 Kč, díky velkorysé nabídce tiskárny Chládek z Hazlova. Pokud se najdou i další zájemci o kalendář, stačí napsat na školní email, nebo zavolat, nabízíme možnost podpořit dobrou věc.

Mgr. Lucie Poláková

sml JOKER

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION