milosVOS007

Běžecká legenda ultra maratonec Miloš Škorpil si našel ve svém nabitém programu čas a 17. Května 2012  nás poctil svou návštěvou.
více uvnitř článku

Běžecká legenda ultra maratonec Miloš Škorpil před tabulí na VOŠ Cheb

Shrnuto: na přání studentů a kolegů jsme oslovila Miloše, aby nám přišel z Běžecké školy do vyšší odborné školy udělat besedu o běhání. Proč?

1)Sama běhám a dělá mi to radost (pořád se považuji za začátečníka)

2)Ve škole se formuje skupinka nadšenců, kteří ačkoli zatím neběhají, chtěli by začít, aby uběhli v září NIKE RUN PRAGUE 2012 (10km) a potřebují vědět jak na to

Miloš přišel i s Danou a povídali nejen o běhání. Na úvod besedy jsme měli možnost jako jedni z prvních vidět krátký dokument o Milošovi, který půjde v září na ČT. Dostali jsme se i k mnoha konkrétním otázkám, včetně běhání na boso, stravování, doplňků výživy, konkrétních běžeckých plánů, oblečení, běžecké abecedy a dalších. Vlastně jsme se Miloše nezeptali, jak dlouho nestál ve škole před tabulí. Některé jeho výroky byly dost neuvěřitelné. Například, že běhá 46 let, vyprávění o jeho rekordech kdy, několikrát přeběhl Českou republiku, běžel v Řecku závod 36 hodin v kuse v téměř 40 stupních, chystá se v srpnu na sto mílový závod do Colorada. Z Milošova povídání bylo jasné, že on je ten správný nositel našeho dobrovolnického trička, které má na zádech nápis ? Být odlišný, je normální?.

Každý žák ?Běžecké školy? má příležitost zjistit  svoje o Milošově normálnosti i odlišnosti na těchto stránkách http://www.bezeckaskola.cz/

Miloš nám naznačil i něco málo z budoucích plánů Běžecké školy. Už teď je jasné, že se do některých z nich jako dobrovolníci zapojíme.  Měli jsme štěstí, že právě vyšla Běžecká čítanka a Miloš na nás myslel a přivezl ji do Chebu s sebou. Dostali jsme tedy kromě Milošova podpisu i speciální věnování.

Důležité je také zdůraznit, že Miloš i Dana udělali besedu pro naše studenty a příznivce školy zdarma, jako dobrovolníci, kteří chtějí měnit svět!

A jestli ho změnili???

To si pište, že ano! V září na NIKE RUN PRAGUE už jsme za vyšší odbornou školu v Chebu běželi tři! Další, do běhu čerstvě nadšení dobrovolníci, poběží v listopadu pátý ročník Běhu bez hranic- 23 hodinovka běh pro Joker.

Lucie Poláková

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION