JRjaro

Fotografovali: Alena Erbanová, Nataša Vavříková Šmatová a Jindřich Novák

Děkujeme všem dobrovolníkům ze SZŠ a VOŠ Cheb a ze Svobodné chebské školy za pomoc při organizaci Jarmarku Radosti.

V sobotu 12. května se uskutečnil v pořadí  čtvrtý Jarmark radosti.  Jarmarky radosti se staly již tradiční společenskou událostí, kterou společně organizuje vyšší odborná škola (SZŠ a VOŠ Cheb) ve spolupráci s občanským sdružením Joker od prosince 2010. Za dobu, kdy Jarmarky pořádáme, jsme se velmi zlepšili a návštěvnost i zájem o naši akci neustále stoupá. Letošní jarní Jarmark byl jiný než ten loňský, protože byl bohatší na zážitky. Kromě tradičních radostných zážitků a služeb jsme díky dobrovolníkům ze Svobodné chebské školy mohli nabídnout i KOLO RADOSTI (Radost z pohybu) - pohybovou aktivitu v areálu krajinné výstavy, kdy si příchozí mohli zakroužit na dvoukilometrovém okruhu. Trať vedla mezi dřevěným mostem u splavu a přehradou. Bylo možno ji zdolávat v libovolném směru, libovolným tempem a v libovolném složení: sami, v páru, s rodinou, s širokým příbuzenstvem. Dobrovolníci ze Svobodné chebské školy dbali o komfort, spokojenost, radost i zábavu pro děti i běžce. Rekordmanem Kola radosti se stal pan farář Petr Hruška, který zdolal celkem 10 kol, celkově uběhl vzdálenost 23,65 km.

Studenti, dobrovolníci vyšší odborné školy SZŠ a VOŠ Cheb (budoucí sociální pracovníci) zaštítili Jarmark v prostorách Jokeru.  Radosti na našem dobročinném Jarmarku jsou již tradiční a dobře vyzkoušené, i když  tentokrát byly mírně inovované o prodejce internetového kreativního portálu Fler (www.fler.cz)

LH-Design - http://www.fler.cz/lh-design
Monique.tvoreni - http://www.fler.cz/monique-tvoreni
Mirka 55 - http://www.fler.cz/mirka-55
Kostka Mlíka - http://www.fler.cz/kostka-mlika

Kromě oblíbených a atraktivních nákupů nepostradatelných nezbytnostní si návštěvníci mohli užít točené pivo i občerstvení výhradně domácí výroby (koláče, guláš, hrášková polévka, klobásy). Nechyběla ani Efka Broučková s lahodnými a také již tradičními palačinkami a ?úlítlými náušničkami?.

Nabízeli jsme služby nejen zušlechťující zevnějšek: kadeřnictví, líčení, masáže ruček i šíje, bezbariérovou jarní sprchu nebo focení na zakázku.

K zakoupení byly i Joker výrobky výhradně originální a hand made. Šperky: náušnice, brože, náhrdelníky, náramky, ručně malované hedvábí. Šperkařská dílna, aneb vyrob si sám svůj šperk, praskala  ve švech po celou dobu Jarmarku.

Věštci Mirka  a Petr se nezastavili ani na chvilku, stejně jako kartářka Marcela.

Děti jsme na Jarmarku dokázali pohlídat a zabavit i pomalovat jejich líčka. Bez oblíbených kreslišť a OBŘÍHO bublifuku jsou naše aktivity nepředstavitelné!! Tentokrát nám bublifuk dokonce došel.

Joker v den Jarmarku celý rozkvetl a bylo možné políbit se pod rozkvetlou třešní.

Zpěvem a hudbou nás potěšila Klára Štěpánková a Martin Ferko, které jsme požádali o malý odpolední koncert o čtvrté.

Každý Jarmak byl prozatím vždy příležitostí přispět na dobrou věc, ani u historicky čtvrtého Jarmarku radosti tomu nebylo jinak. Peníze získané ze služeb našich dobrovolníků a z příspěvků flérových prodejců tentokrát využijme na  PATAFEST - mimořádný osvětově-seznamovací-zábavný-kulturně-zážitkový festival, který organizujeme v Domově pro osoby se zdravotním postižením Pata u Aše poslední předprázdninovou neděli 24.6.2012.

Výtěžek Jarmarku byl opravdu vysoký. Získali jsme 10 000,- korun, které použijeme na realizaci PATAFESTU.

Rádi bychom poděkovali dobrodějům, bez kterých bychom Jarmark zrealizovat nemohli. Společnost Travel free, poskytla občerstvení pro naše dobrovolníky i pro účastníky jarmarku. Díky OPTIGER jsme mohli naše dobrovolníky obléknout  do triček, která nesou dvě zásadní a důležitá poselství: Dobrovolníci mění svět! Být odlišný je normální!

Veliké díky patří více něž třiceti dobrovolníkům, kteří celý Jarmark organizačně zaštítili. Byli to studenti sociální práce vyšší odborné školy v Chebu (SZŠ VOŠ Cheb), dále žáci Svobodné chebské školy, i mnoho příznivců našich aktivit, kteří se hlásí sami a chtějí být součástí radostného zážitku. Děkujeme všem, kteří svou aktivitou k dalšímu Jarmarku radosti přispěli. DOBROVOLNÍCI MĚNÍ SVĚT.

Děkujeme sponzorům za natištění triček pro naše dobrovolníky.

optiger

Za pokynutí sponzorských darů děkujeme

travelfree

Pozvánka na Jarmark radosti k prohlédnutí ZDE.

Informace k Jarmarku radosti k prohlédnutí ZDE.

Fotogalerie z Jarmarku radosti k prohlédnutí ZDE.

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION